Burun Akıntısına Kolay Çözüm

Burun Akıntısına Kolay Çözüm
Gribal Enfeksiyonlar, Şifalı Bitkiler 17 Haziran 2017 815 defa okundu 0 yorum

Bazı sebeplerden dolayı  oluşan burun akıntısı sorunu grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıklardan dolayı meydana gelir. Bazı zamanlarda önemli bir problemi belirtmese de, bazı zamanlarda da ciddi rahatsızlıkların habercisi arasında bulunabilmektedir. Burun akıntısına sebep olan sebep her ne ise tez zamanda tedavi edilmesi kişinin rahat olmasına sebep olur. Burun akıntısına kolay çözüm teknikleri ile bu rahatlama kısa zaman içerisinde olabilir.

Burun akıntısına dur dememizin en güzel çözüm pratiklerini sizlerle paylaşıyoruz. Burun akıntısına kolay ve kesin bir çözüm teknikleri ile oldukça iyi rahatlık verebilen, insanlar içerisinde utanç duysuna neden olan burun akmasından kurtulmamız mümkün oluyor. Burun akıntısına bitkisel çözüm teknikleri çok fazladır. Doğal tekniklerle burun akıntısının tedavisi nasıl uygulanır diye soranlara tavsiyelerimiz, yazımızın devamında yer alıyor.

Burun Akıntısına Kesin Çare Teknikleri

Burun akıntısına evde tedavi teknikleri, bitkisel çözüm teknikleri ve doğal tedavi teknikleri hem kolay uygulaması hem de kısa süre içerisinde sonuca ulaşılabilmesi ile uzman kişiler tarafınca da güvenle önerilebiliyor. Burun akıntısını kesmek ve burun akıntısından kökten kurtulmak için yapılacak olan pratik çözüm yolları, burun akıntısının sebeplerine göre farklılık göstermektedir.

Alerji sebepli burun akıntısına çare: Reçetesiz olarak verilen antihistaminikler eczanelerden alınabilir.

Soğuk algınlığından akan buruna çare: Reçetesiz olarak eczanelerde verilen soğuk algınlığı ilaçları işini oldukça iyi görmektedir.

Burun spreyi alabilirsiniz, ancak bazı burun spreyleri en fazla bir hafta kullanılabilmektedir. Daha uzun süre kullanılan burun spreyi bağımlılık yaratabilir. Tabi bazı alerjik spreyler yani içerisinde kortizon olanlar daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Odanızı mümkün olduğunca nemli tutmaya özen gösteriniz

Eczaneden temin ederek okyanus suyu spreylerini kullanabilirsiniz ya da kendiniz evde yapabilirsiniz. Bir çay bardağı tuz 1 fincan ılık suyun içerisine atıp iyice karıştırın ve burnunuza 3 ila 5 damla kadar damlatınız.

Minik parça zencefil kökünü yavaşça ağzınızda çiğneyin.

Bal ile çörek otunun karışımını yemek de burun akıntısına iyi bir çözüm olarak bilinmektedir.

Burnunuza çamın özünü çekin o da iyi gelecektir.

Hardal otunun çayını demleyip içerisine biraz zencefil ve  havlıcan katınız, süzün ve bal ile karıştırarak yiyin. Sağlıkla kalın

Saglikform.com

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.