Burun Estetiği Olmayı Mı Düşünmektesiniz?

Burun Estetiği Olmayı Mı Düşünmektesiniz?
Estetik & Güzellik 16 Eylül 2017 192 defa okundu 0 yorum

Burnun tekrar bir şekile sokulabilmesi ve tekrar ölçülerinin ayarlanması için uygulanan burun estetiği ameliyatlarında en önemli unsurların en başında tabiiki doktor seçimi gelmektedir.

Burun estetiği yaptırmayı isteme kararı alan kişilerin öncelikle doktor seçimine önemle dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayan Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, mevzuyla alakalı söylemlerde bulundu: ” Nasıl olur da her ressamı beğenemiyorsak, her şairin yazdığı şiirini veya bestecinin müziğini beğenmiyorsak, bu olayda da aynı olay söz konusudur. Burun estetiği olmayı isteyen hastalar, sanatını beğendikleri bir cerrahi tercihi yapmalıdırlar çünkü burun estetiği yapımında sanatta işin içerisine dahil olur”.

Sanat bir görüş

”Yüz çevremizde ilk dikkat edilen yerlerden birisi burnumuzdur. İşi ve estetik şekli önemli olan bir organımızdır. Burun estetiği operasyonları, burunda ufaltma, büyültme, butun deliklerini ufaltma, burun kemerinin traşlanması, burun ucunu düzeltme, kaldırma ya da doğuştan olan sorunların onarılması, kazadan sonra olan bozuklukların onarılması gibi bir çok estetik vakalara odaklanır.

Ek olarak bu estetik operasyonlar uygulandığında nefes alma problemi ve göz altında morluklar gibi vakalar da kendiliğinden yok olabilir” söyleminde bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, yüz ile orantı sorunu olan burunların, kişileri mutsuz, kendine özgüveni olmayan bir insana çevirdiğini de söyledi ve ekleme yaptı: ”Tüm bu sorunların halledilmesi için anatomi bilgisinden ekstra olarak zaten sanatsal bir görüş mecburidir. Hasta yapılan operasyondan ancak bu biçimde mutlu olacaktır”.

Burun estetiği yaptırabilecek kişiler

”Yüz kontürüne uyan boyutta olmayan burunlar, kemeri olan burunlar, burun köprüsünde sorunu olan burunlar, burun ucu düşük veya geniş bir biçimde olanlar, burun deliklerinde büyüklük ya da küçüklük, burnun merkezinde kayıklık olanlar ve hatta eski yaptırdığı burun ameliyatından memnun kalmayanlar, burun estetiği yaptırmak için uygun kişilerdir” diye söyleyen Cihantimur, operasyona ona çıktıktan sonra doktor seçimi adına kesinlike çok ince ve iyi bir araştırma yapmalı ve bu konuya dikkat etmelidir” diye özellikle vurguladı.

Burun estetiğinden sonra ise doktorunuzun söylediği bir biçimde bakımını yapmayı da ihmal etmemeniz önerilmektedir.Sağlıklı günler. Saglikform.com

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.