Diyet Nasıl Yapılır

Diyet Nasıl Yapılır
Diyet 25 Mayıs 2017 351 defa okundu 0 yorum

Yaz ayı geldikçe zayıflamak istiyoruz ve bunun için sağdan soldan duyduğumuz bilgilerle diyet yapmaya çalışıyoruz. Ancak çoğu zaman sonuç hüsran oluyor. Bunun en büyük nedeni ise insanların kulaktan dolma bilgilerle hareket etmesidir. Bu konuda sizlere SaglikForm.com olarak destek oluyoruz.

Diyet yaparken yapmamız gerekenleri isterseniz maddeler halinde yazalım.

– Diyet yapmaya verdikten sonra ilk yapacağınız iş alacağınız kaloriyi hesaplamak olmalıdır. Kaloriyi hesapladıktan sonra o kaloriden %10 ve %30 kesinti yaparak diyet süresince günlük alacağınız kalori miktarınız hesaplayabilirsiniz. Bu oran %30’u geçtiği takdirde birtakım sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Kısa bir örnek verecek olursak;
Günlük Almamız gereken Kalori : 2000

%30’luk bir kesin yapacağımızı varsayarsak 2000*30/100=600 yapar yani 2000-600=1400 Kalori

– Öğünlerimize çok dikkat etmemiz gerekmekte. Öğünlerimizi saatinde yersek, bu durum zamanla metobolizmamızın artmasını sağlayabilir ve kısa sürede istediğimiz kiloya kavuşabiliriz.

– Spor yapmak belkide diyette en önemli olan aktivetelerden birtanesidir bundan dolayı hergün olmasada haftada 3 kere spor yapmanız kilo vermede oldukça etkili olacaktır.

– Akşam saatlerinde yemek yemeniz. Yani akşam yemeğini mümkünse saat 6’dan önce yemeniz gerekmekte.

– Bolca su tüketilmelidir.

– İnsanların bolca meyve tüketmenin zayıflamaya yardımcı olduğu düşünmektedir. Oysa bu büyük bir yanlıştır. Çünkü meyvede de şeker vardır ve şeker diyet yapan insanların düşmanıdır. Günlük bir porsiyondan fazla tüketmek kilo vermenizi zorlaştırır.

– Kuruyemişler hepimizin bildiği çok yararlıdır. Ancak içerisinde bulundurduğu kaliteli yağlar sayesinde yüksek kalori içermektedir. Bundan dolayı kuruyemiş yerken ölçülü davranmak sizin yararınıza olacaktır.

– İnsanlar yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi az yemek yiyip, şekerli ve asitli içecekleri bolca tüketerek kilo vermeye çalışmasıdır. Böyle durumlarda kilo vermek neredeyse imkansızdır. Yani yemek yemeseniz bile içeceğiniz iki bardak kola neredeyse bir tabak yemeğe eşdeğer. Bu yüzden asitli ve şekerli içeceklerin yerine bolca su tüketmek yararınıza olacaktır.

– Dikkat edilmesi gereken bir diğer husussa kilo vermeye çalışırken sağlımızdan olmamızdır. Bu noktada yapacağınız tek şey protein alımınıza önem göstermek. Diyette bile olsanız günlük protein ihtiyacımızı karşılamanız gerekmektedir.

Diyet listesi oluşturmada sıkıntı yaşıyorsanız bizlere ulaşarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

SaglikForm.com Admin'i.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.