Gözde Oluşan Katarakt İçin Bitkisel Çözümler

Gözde Oluşan Katarakt İçin Bitkisel Çözümler
Göz Sağlığı, Şifalı Bitkiler 28 Mayıs 2017 328 defa okundu 0 yorum

Gözümüzde yer alan doğal merceğin netlik veren işlevini kaybetmesi sonucu oluşan katarakt probleminin, tedavi uygulamaları arasında şifalı bitki tedavisi de yer bulmaktadır. Katarakt derdini doğal çözüm ile hallet isteyenlerden iseniz, bu makalemizde yer alan yazılara göz gezdirmelisiniz.

Katarakt probleminde gözdeki mercekte netlik problemi oluşmasından dolayı, kişi devamlı etrafını sisli bir biçimde görmektedir. Netliğin silinmesi katarakt hastalarına sisli bir camdan etrafına bakıyormuş hissiyatı yaratır. Bu olaydan kolayca kurtulmanın yollarını bitkisel tedavi tekniklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Katarakt neden oluşur?

Katarakt probleminin oluşmasında en büyük sorun yaşlanmadır.Yaşlılıkta bir çok sorun bizleri beklemektedir.Bunlardan biri de katarakt sorunudur. Ayrıca sigara içilmesi, aşırı güneş ışınına maruz kalma, şeker hastası olma gibi problemlerde bu hastalığın görülmesinde en büyük etkenler olabiliyor.

Kataraktın bilinen belirtileri hangileridir?

Gözde oluşan katarakt probleminin belirtileri içerisinde yalnızca bulanık görme şikayeti yer almamaktadır ayrıca bu şikayete alttaki sorunlarda seyr etmektedir;

  • Nesnelere dokunamama problemi
  • Çift görme problemi
  • Koyu noktalar görme problemi
  • Kademeli görme problemi ve
  • Göz bebeğinin grimsi ve beyaz renk tonunda solması,
  • Katarakt için Doğal Tedavi yöntemleri şunlardır;

Katarakt bitkisel tedavi kürü uygulama 1

  • 1 bardak ılık suya 7 ila 8 adet bademi ezip atın, içerisine az bir şekilde karabiber koyun ve 1 tatlı kaşığı bal koyun. Her gün günde 1 defa bunu içebilirsiniz.

Katarakt bitkisel tedavi kürü uygulama 2

  • Ispanak kataraktın iyileşmesi için oldukça yararlı beta-karoten bulunmaktadır ve sağlıklı bir yaşam için ıspanağı her şeyde tercih edebiliriz. 500 gram civarında ıspanağı iyice ezip ve doğrayıp, 1 bardak suyun içerisine atın. 10 ila 15 dakika bekletin.Ispanak yapraklarını iyice ezin ve macun kıvamına getirin. Bir elekten geçirerek suyunu çıkarın.Bu ıspanaklı sudan günde 3 defa için.1 ay boyunca bunu devamlı tekrarlayın.

Katarakt bitkisel tedavi kürü uygulama 3

  • 2 yemek kaşığı anason tozu ile, 2 yemek kaşığı kişniş ve 1 yemek kaşığı kahve rengi olan toz şekeri iyice karıştırın. Sabah ve akşam bu kürden 2 kez için.

Kataraktta bu uygulamaları uygulamadan önce ilk doktora gitmelisiniz. Tedavinin tam ne olduğu anlaşıldığı zaman bu kürü uygulayabilirsiniz. Sağlıklı yaşam için gözlerimize dikkat edelim ve kontrollerimizi eksik etmeyelim.Sağlıklı günler.

Saglikform.com

 

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.