Gülümsemek Her Derde Deva!.

Gülümsemek Her Derde Deva!.

İncelemeler, her zaman gülümseyen bir insanın aslında normalden daha da genç olduğunu göstermektedir.

Diş Hekimi Pertev Kökdemir: ” Mükemmel bir gülümseme kendine olan özgüveni yükseltip daha da iyi hissetmenize yardımcı olurken, yamuk ve sararmış dişer tam tersine bir etki yaratabilir. Gülümserken refleks olarak dişlerinizi ellerinizle kapatıyorsanız, gülümsemenize güveniniz yok demektir!”

ÇEKİNEREK YETİŞİYORLAR

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, özgüvenli bir gülüşün yaşamımızda ne kadar bir öneme sahip olduğunu şu kelimelerle açıklıyor: ” Sararan, yanlış dizilmiş, bakımsız  ve çürük olan dişlerin olan insanlar gülmeyi engelleme eğiliminde olmaktadır. Diş eti sorunlarına ve ağız kokusuna maruz kalan kişiler ise konuşmayı bile tercih etmezler. Bu kişilerin konuşurken nasıl çekingen olduklarını elleriyle ağızlarını engellemelerinden ya da size uzak durmalarından anlayabilirsiniz. Bu durumun başkaları tarafından gözlemlenmesi ise, o kişinin kendisine olan özgünevine ciddi hasar verir.

Özellikle de çocuklar bu şekilde sorunları minik yaşlarda yaşadıklarında gülmekten çekinerek yetişmekteler ve bu onlarda büyüdüklerinde de bağımlılık durumuna gelir. Oysaki insan içerisinde gülümsemek, insanlara samimi ve ciddi olduğunuz hissiyatını verir; size yakınlaşma durumunda olabileceğini hisseder. Diğer taraftan mükemmel bir gülümseme, kendinizde olan özgüveni tavan yaptırır ve sosyal faaliyetlerinizde olumlu etki bırakır.”

Özgüvenli bir şekilde gülme bakın yaşantınızda nasıl bir pozitif etki yaratır?

Ruh halinizi yükseltir: bu, gülümserken kullanmış olduğunuz kasları hareket ettirme durumu fizyolojik bir vakadır. Güldüğünüzde beyninize endorfin salgısı salgılanır ve bu olay, rahat olmanıza başlamanın süresi geldiğinin işaretidir.

Gülümseyen insanlar her zaman daha genç görünmektedir: Yapılan incelemeler, gülümseyen kişilerin aslında göründüğünden daha da genç olduğunu vurgulamaktadır. Yaş aldıkça hem insanlara hem de aynada kendinize daima gülümsemeyi unutmayın 🙂

Daha sık ilişkiler içerisinde olmanızı sağlar: Normal bir gülümseme kavgayı yatıştırır, karşınızda olanları daha relax ve konuşmaya açık olarak his yaratır.

Daha ulaşılabilir makul olursunuz: Gülümsüyorsanız; daha çok kişi sizinle iletişim içerisinde olmak isteyecektir ve konuşurken daha az kişi sizden çekinecektir.

GÜLÜMSEMEKTEN ASLA KORKMAYIN!

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, ”Beyaz, parlak, özgüveni olan bir gülüş ağız bakımınıza önem verdiğinizi vurgulamaktadır. Ağız sağlığınız konusunda hiç birinin diş hekiminizden daha çok bilgisi bulunmamaktadır. Hedefiniz dişlerinizi daha çok parlak hale getirerek gülüşünüzü onarmaksa; diş hekiminiz sizin adınıza en iyisini seçmenizde her zaman yardımcı olacaktır. Dişlerinizi günde 2 defa fırçalamayı ve dişlerin arasında bulunan artıklar için günde 2 defa diş ipi kullanmayı ihmal etmeyin. Bu size ömür boyu güzel gülüşler sağlamakta yardımcı olacaktır.

Gülümsemekten çekinmek durumunda değilsiniz.! Diğer kişilere gülümseyerek başlayabilir ve onların da size karşı neler yaptıklarını izleyebilirsiniz. Bu minik tavır, yaşamınızda büyük bir olay yaratabilir” demektedir. Saglikform.com

 

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.