Hareketleriniz Bebeğinizi de Etkilemekte

Hareketleriniz Bebeğinizi de Etkilemekte
Anne ve Çocuk Sağlığı 8 Haziran 2017 257 defa okundu 0 yorum

Bilmediğiniz şey!! Davranışlarınız Bebeğinizi Etkilemektedir..

Çocuk gelişimi zamanında bebek için anne bu durumda ne kadar önemliyse baba da bir o kadar önemlidir. Bidiğimiz üzere baba evi kontrol eden, yiyecek getiren, onları koruma altına alan bir süper kahraman!

Bildiğimiz üzere bir çocuk adına baba yaşamın vazgeçilemez bir yapı taşı. Fakat babanın hareketleri ve yaklaşımı bebeklerin büyümesi bakımından da bir o kadar ciddi olmaktadır. Yeni nesil babalar da bu olayın farkında ki eski nesil, asi sert ve korkutucu babalar uzaklaşmış, onların yerine güzel, şirin, eğlenceli , uysal babalar gelmiş. Babalar çocuklarını oldukça çok el üzerinde tutmaktadır.

Bebeklerin daha anne karnındayken sizleri anladığının farkında mıydınız?

Evet okuyan arkadaşlarım, daha o anne karnındayken sizi duyduğunu ve anladığını bilmekteyiz. Daha çocuk doğmadan bunları biliyorsa doğum olduktan sonra bu hususta daha dikkatli olmalısınız. Çünkü çocuğunuzun karakter gelişimi sizlerin sayesinde olacak. Siz bebeğe ne kadar iyi bir davranışlar yaklaşırsanız o kadar faydalarından yararlanırsınız. Çünkü bebeğin ilk tanıştığı kişiler olarak sizler oluyorsunuz. Bu hususta babaya büyük bir görev düşmektedir. Çünkü bebeği karnında 9 ay boyunca büyütmüş, onun sancıları ve acılarını yaşamış bir anne, bir babadan oldukça uysal ve daha çok anlayış gösterebiliyor. Fakat bu ağrı ve acıları yaşamayan bir baba normal olarak bunların farkına varmadığı için ortaya farklı sıkıntılar çıkabilmektedir.

İyi bir baba olabilmek iyi bir kız/erkeğe sahip olmamızın en başında bulunmaktadır. Çocuğunuza sevimli, iyi , şirin bir baba olabilmek sabır ve tecrübe edinmenin işidir. Gelecek zamanda sizin bir parçanızın başarılı ve iyi bir birey olmasını istiyorsanız ve bu sorunlardan bir türlü uzaklaşamıyorsanız bir psikolojik uzmana başvurmanız tavsiye edilir. Çocuğunuzu alın ve onu her dakika mutlu etmek için elinizden geleni yapın. Çocuğunuzun geleceği sizinle oldukça ilişkili. Ne kadar iyi, ne kadar yardımsever hatta ne kadar zeki olabileceği öncelerden tmeeli atılmaktadır. Eğer şiddet olan bir ailede büyüyorsa o çocuk her zaman içine kapanık bir birey olur. Sağlıklı bir yaşam sürmek için asla çocuklarınızın yanında tartışmayınız. Sağlıkla kalın.

Saglikform.com

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.