Kanda İltihap Oluşmasının Belirtileri

Kanda İltihap Oluşmasının Belirtileri
Genel Sağlık 1 Haziran 2017 283 defa okundu 0 yorum

Kanda İltihabın Olmasının İlk Belirtileri Nelerdir?

Kan içerisinde belirli miktarda bakteri bulunması normal bir durumdur. Fakat bu bakterinin normal seyrinin üzerinde olması ve alyuvar adedinde yükseliş görülmesi kanda iltihap oluşması anlamına gelir. Nedeni ise, bedenin iltihaplı olan bir yerinden kana bu bakterilerin karışmasıdır.

Kanda iltihap oluşumu oldukça zararlıdır ve belirtileri farkedildiğinde acilen tedavi olunma gerekmektedir. Kanda iltihap belirtileri anlaşıldığında tedavinin yapılması yaşam kurtarır.

Kanda iltihabın olmasını soğuk, sıcak, bakteri, çeşitli ışınlar, mantar, virüs gibi sorunlar ve antijenler büyük oranda etkilemektedir. Bazı zamanlarda iltihap normal seviyeye gelse de bazı zamanlarda bağ dokusu yaratabilir.

Kanda iltihap oluşumunun belirtileri

  • Kanda iltihap seviyesinin yükselmesi yorgunluğa sebebiyet vermektedir. Hastalar dinlenir haldeyken, yorgunluktan yakınırlar.
  • Daima ortaya çıkan şiddetli baş ağrısı da, kanda iltihap oranının yükselmesiyle endekslidir.
  • Halsizlik sorunu da, kanda iltihabın belirtilerinden birisidir.
  • Ateşlenme şikayeti, ağrı ve tutulma sorunları da kanda iltihabın belirtilerindendir.
  • Vücudun belirli yerlerinde kızarıklık şikayeti görülür.
  • Eklemlerde oluşan şişmeler de, iltihap ile ilgi problemlerdir.
  • Kanda iltihap düzeyi arttığında, vücudun ısısı da yükselmektedir.
  • Fakat bütün bu belirtiler tek başlarına kanda iltihap olduğunu kanıtlamaz. Bir kaçının aynı zamanda olması gerekir.
  • Kesin sonuç olarak bu problemlerin kanda iltihap sorununa işaret gösterdiğini söyleyebilmek için CRP testi yaptırmak gerekmektedir.

Kanda iltihap düzeyinin ne seviyede olduğunu belirlemek için CRP testi yapılmaktadır. Eğerki kandaki iltihap seviyesi yüksekse, kan damarları duvarında problem ortaya çıkarır.Kanda iltihap şikayetleri şu şekilde söylenebilir;

Enfeksiyon

İltihabı bağırsak rahatsızlığı

Lupus

Zatürre rahatsızlığı

Romatizmal Ateş yükselmesi

Tüberküloz

Bağırsak rahatsızlıkları

Kanda iltihap Yüksekliğine Bitkisel Çare

Kanda iltihap yüksekliği problemi yaşayan hastalara beyaz dut kürü tavsiye edilmektedir. Kandaki iltihabı yok etmeye beyaz dut etkili olabiliyor.

Beyaz dut kürünün yapılışı

Kaynayan yarım litre su içerisine bir avuç beyaz dutun kurusunu ekleyin. Ondan sonda 6 dakika daha kısık ateşte kaynaması için beklenir. 6 dakika sonra ocağı kapatıp ılıması için bekletilir.

Suyu iyice süzülür ve hazırlanan dut kürünün yarısı sabah diğer yarısı da akşam içilmek üzere aç karna günde 2 öğün tüketilir.Sabah ve akşam yemekten en az 20 dakika önceden aç karına içilmesi tavsiye edilir. Toplam olarak 25 gün süresince yapılmalıdır. Sağlıkla kalın..

Saglikform.com

 

 

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.