Maden Suyunun Cildimize Muzicesi

Maden Suyunun Cildimize Muzicesi
Cilt Sağlığı 15 Haziran 2017 311 defa okundu 0 yorum

Sadece maden suyunun cilde yararları, maden suyu ile yapılan cilt bakımı ve temizliği için yapılması gereken şeyler. Çoğu kadın maden suyu ile cildine bakın uygularken hala maden suyunu bilmeyen kişilerin sayısı da oldukça yüksek. Özellikle yaz dönemlerinde bedenin çok fazla su kaybetmesi neticesinde ciltte bir çok sorunlar belirir, maden suyu tam da bu sorunu engellemeye yararlıdır.

Aklımızdan çıkarmamamız gerekn maden suyu cildimize sağlığı getiren doğal madenlerden sadece bir tanesidir. Cilt uzmanları cilt problemlerinin hallolması ve cilde sağlık kazandırmak için maden suyu kullanımını tavsiye ediyor.

Maden Suyunun Cilde Faydalı Etkileri Nelerdir?

İçinde bulunan asitik maddeler cldi onarmaya, yıpranmış olan ölü derinin cillten atımasına, ciltte oldukça çoğalan zararlı olan bakterilerin yokedilmesine yarıyor. Hazımsızlık şikayeti içim içilen maden suyu cilt temizleme, cilt bakımı ve cildin onarılması süresinde de kullanımız söz konusudur.

Maden Suyunun Cilde Yaptığı Faydalar

Cilde pamukla uygulandığında tıkalı olan gözenekleri açma yani temizleyici bir etki yaratmakta bu sayede siyah nokta ve sivilce oluşumunu engeller.

Maden suyu cildimizi gergin tutar, pürüzleri onarır, ölü derilerden cildi temizler.

Ciltte biriken yağı ve kiri temizlemektedir.

Yüze uyguladığımızda ferahlatıcı bir etki bırakır.

Yaşlılık, güneş ve dış etkenlerden ötürü yaşanan cilt sıkıntıları en aza çekerken ciltte yaşanabilecek sorunları da yok eder.

Maden Suyu ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Maden suyundan tam faydalanmak istiyorsak cildinize doğru biçimde uygulamanız gerekmektedir. Bu tekniği 2 günde 1 gece yatmadan evvel yaptığımızda, cildi rahatlatır, güneş lekelerini yok eder, olabilecek yaşlılık lekelerinin önüne geçer, siyah nokta ve sivilce sorunlarını en aza indirir.

Pamuk ya da Pamuk Topçukları

Uygulama: ilk önce cilt ılık su ve sabunla güzelce temizlenmeli ve ondan sonra yüz havlu ile nazikçe kurulanmalı. Pamuğun üstüne maden suyu ilave edin ve iki dakika boyunca fondöten sürercesine uygulayarak iyice yedirin. Maden suyunu cildimize uyguladıktan sonra temizlemeden havlu ile nazikçe silin.

Not: Cildinizi arındırırken kullanmış olduğunuz sabunun Ph derecesine dikkat edin. Sebamed sabun ya da buna benzer sabunlar kullanabilirsiniz. Sağlıkla kalın.

Saglikform.com

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.