Ne Zaman Saç Ekimi Yaptırmalıyım ?

Ne Zaman Saç Ekimi Yaptırmalıyım ?
Saç Ekimi 8 Haziran 2017 385 defa okundu 1 yorum

Sitemizde ki diğer yazılarımızda sizlere saç ekimi süreci, saç ekim fiyatları ve saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler hakkında sizlere bilgi vermiştik. Bu yazımızda ise sizlere saç ekimini ne zaman yaptıracağımız hakkında bilgiler vereceğiz.

Günümüzde saç dökülmesi problemi artık genç veya yaşlı demiyor ve her yaşta saç dökülmeleri oluyor. Özellikle gençlerde ergenlik döneminde saç dökülmesi çok olabiliyor. Bu durum gençlerde psikolojik sıkıntılar yaratabiliyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bu dökülmelerin geçici olduğunu ve dökülen saçların yeniden çıkacağını bilmenizdir. Aynı durum hamileler içinde geçerlidir. Hamilelik sürecindeki veya emzirme dönemindeki kadınlarda saç dökülmesi olabilir. Tabi şimdi diyebilirsiniz kadınlarla ne alaka. Pek popüler olmasa da kadınlarda artık saç ekimi yaptırmakta. Yukarıdaki nedenlerden veya hastalık vb. durumlardan saç dökülmesi problemiyle karşılaşıyorsanız bir süre beklemeniz yararınıza olacaktır. Çünkü muhtemel o saçlar yeniden çıkacaktır.

Şimdi bazı arkadaşlar şöyle düşünebilir, Eğer öyle bir şey olsa saç ekimine gittiğimiz yer bize bu durumu söylemez mi ?

Tabiki de söylemez arkadaşlar. Ülkemizde bu işi doğru düzgün yapabilen nadir yerler varken, ayağına gelen müşteriyi kimse kaçırmak istemez. Onlar sizi bir hasta değil para olarak görür. Hani bir söz vardır ya, turistleri dolar olarak görüyorlar. Aynı durum burada geçerlidir.

Yukarıdaki sorunlar dışında saç dökülmesi yaşıyorsanız bile ani bir kararla saç ekimi yaptırmak yanlış bir hamle olacaktır. Öncelik olarak saç dökülmesinin kontrol altına alınması gerekmekte, sonradan saç ekiminin yapılması gerekmektedir.

Biliyorsunuz ki ekilen saçlar dökülmeyeceğinden dolayı eğer saç dökülmesi durmadan ekim yapılırsa, ekilen yerler dökülmeyeceğinden ve aralarda boşluk oluşacağından kötü bir görüntü oluşabilir. Bunun yanısıra ikinci ve üçüncü seansa ihtiyaç duyulabilir. Bu durum hem vakit açısından hemde maddi yönden sizlere kayıp oluşturacaktır.

Bu yüzden sizlere SaglikForm.com olarak, saç dökülmeleriniz kontrol altına alınmadan saç ekiminin yapılmasını önermiyoruz. Aceleci davranıp boşuna fazladan masraf kendinize çıkarmayın ve en doğru zamanda saç ekiminizi yaptırın.

SaglikForm.com Admin'i.

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap
    Kutay 9 Haziran 2017 - 12:10

    Saçım çok dökülüyor sizce şimdi ekim yapmalıyım yoksa beklemelimiyim ?

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.