Selülitten Kurtulmanın Yolları

Selülitten Kurtulmanın Yolları
Kadın Sağlığı 24 Mayıs 2017 256 defa okundu 0 yorum

Ülkemizde kadınlarda oldukça sık gözlemlenen selülit, yanlış beslenme ve sporsuz ve hareketsiz bir hayatın kötü meyvesidir.Bacaklarda yağın toplanması sonucunda meydana gelen selülit, bir çok değişik tedavi yöntemiyle yokedilebilmektedir.

Selülit Nasıl Geçer?

Doğal yollarla selülit tedavisi tekniklerini uygulayarak kötü görünen selülitlerinizi yoketme imkanınız var.Hormon bozuklukları, genetik kalıntılar ve kan dolaşımından kaynaklı bozukluklar da selülitte önemli etkendir.

Bitkisel Selülit Tedavisi ilacı

Kayısı yağı, Ardıç yağı, Limon yağı, Portakal yağı, Biberiye yağı, Zeytinyağı, Lavanta yağı

Malzemelerin hepsini eşit olacak şekilde bir arada toplayıp iyice karıştırdıktan sonra selülit bulunan alanlara masaj şeklinde sürünüz.Karışımı sürdükten sonra streç filmle sarıp 20 dakika kadar bekleyin ve sonra iyice temizleyin.Haftada bir kez bu tekniği yapabilirsiniz.

Doğal Selülit Maskesi yapma

1 paket kil, 5 damla limon, 2 damla portakal yağı, 2 yemek kaşığı tarçın

Az miktar suyla kili harmanladıktan sonra limon ve portakal yağını da üzerine ekleyip iyice karıştırın.Bu karışımın üzerine tarçını ekleyip selülit olan bölgelere uygulayın.Yarım saat kadar bekledikten sonra maskeyi yıkayabilirsiniz.Selülit giderici uygulamayı haftada 1 kez düzenli bir şekilde yaparak selilütlerinizden kurtulun.

Selülit Neden olur?

Spordan uzak ve hareketsiz bir hayatı olan kişilerde selülit oldukça fazla gözlemlenmektedir. Spor yaparak vücudunuzdaki yağlardan kurtulabilir ve selülit oluşma tehlikesini en az seviyeye çekersiniz.

Şeker seviyesini düşürüp bol su içerek selülit tehlikesini azaltabilirsiniz.

Kahve içmek ve asit içecekler de selüliti oluşturacak etkenlerdendir.Bu içecekleri fazla içememeli ve sağlıklı bir yaşam için sağlıklı beslenmeliyiz.

Obezite sorunu, hormon bozuklukları, yumurtalıkta düzensizlik selülit tehlikesi oluşturur.

Hangi bölgelerde selülit gözlenir?

Bileklerde, Diz üzerinde, vs. gözlemlenebilir. Daha çok baldır ve kalça, bazen ise basen üzerinde oluşur.Bu kısımlarda korse vb. şeyler giymek çözüm oluşturmaz.Bu olay, zaten hasarlı olan bölgeyi daha da arttırarak, sorunu arttırabilir.Selülit ardında şişmanlığı da getirebilir.Böyle zamanlarda, doktor kontrolü altında diyetisyen tedavisi alınarak, kilo sorunları daha kolay giderilir.Selülit genellikle 25 yaş ve üzeri kadınlarda sıklıkla görülür.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.