Sertleşme Probleminin Tedavisi

Sertleşme Probleminin Tedavisi
Cinsel Sağlık, Erkek Sağlığı 18 Haziran 2017 360 defa okundu 0 yorum

Cinsel istek olmasına rağmen penisin yeteri kadar sertliğe ulaşmaması halinde, cinsel ilişki istenilen durumda ilerlemiyor. Bu problem erkeklerin psikolojik sorunlar yaşamasına kadar sebep olabiliyor.. Peki, sertleşme problemi nasıl tedavi yapılabilir.

Erkeklerde sertleşme problemi çoğu erkeğin cinsel yaşamında problemler yaşamasına ve bu problemlerden dolayı evliliklerin bile bozulmasına sebep olmakta. Erkekler genel olarak yaşamış oldukları cinsel sorunları kabul etmekte zorlanmakta ve doktor yardımı almak istemiyorlar. Fakat cinsel problemler doktor yardımı olmadan ne kötüdür ki kolayca tedavi olmuyor. Sertleşme sorunu da bunlarda biri.

Cinsel problemlerin en başında gelen sertleşme sorunlarının tedavisinde bir çok yöntem yapılmaktadır. Op. Dr. Murat Akand, erkeklerde sertleşme sorunları, cinsel disfonksiyon ve tedavi teknikleri konusunda bilgileri sunduk.

Erkeklerde Sertleşme Probleminin Sebepleri

Aşırı alkol alımı

Aşırı sigara içilmesi

Kronik rahatsızlıklar

Pelvik travma ve operasyon

Sistemik ateroskleroz

Diyabet hastalığı

Hormonal problemler

İlaç kullanımı

Nörolojik problemler

Damarsal nedenler

Doktor desteği almaktan çekinmeyin!

Daha önceden yaşanmış bir hastalığın varlığı araştırılır. Cinsel rahatsızlıklar, kazalar, operasyonlar, ilişki sıklığı tedavi sırasında uzman bir doktor tarafından araştırılmaktadır. Daha sonradan penisin boyu, herhangi bir yara olup olmadığı, sertlik, prostat büyüklüğü göz önüne alınır. His duyumu incelenir. Son olarak ise penisin damar yolu haritası çıkarılır ve sertleşme problemine sebep olan damar tıkanıklığı, kan kaçağı, olup olmadığı izlenir. Sonra sebep bulunursa sertleşme problemi tedavisi uygulanır.

Dikkat etmemiz gerekenler

  • Aşırı alkolden uzak durulmalıdır.
  • Uyuşturucu kullanmaktan uzak durulmalıdır.
  • Kişi sigara kullanıyorsa kesinlikle bırakmalıdır.
  • Düzenli olarak spor yapmalıdır.
  • Stresi meydana getiren olaylardan uzak durmalıdır.
  • Düzene girmiş bir hayatı olmalı; uyku problemi varsa mutlaka düzen içine sokmalıdır.
  • Düzenli olarak uzman bir doktora gitmelidir

Sertleşme Sorunları Tedavisi

Neden meydana çıktıktan sonra ilk önce ilaç tedavisi yapılır. Hastanın sertleşme probleminin tedavisinde operasyon dışı tekniklere öncelik duyulur. Eğer ki teknikler başarılı olamazsa operasyon yapılarak tedavi yapılır ve protez tedavisine başlanabilir. Penil protezler iyi hasta seçildiğinde ve rahatsızın partneriyle uyumunu dengeye sokar ve yaşamı en yüksek derece kaliteli bir duruma sokar. Sağlıkla kalın.

Saglikform.com

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.