Şifalı Bitkiler

Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitkiler 25 Mayıs 2017 348 defa okundu 0 yorum

Sağlıklı yaşam sürmek istiyorsanız ve bunu sadece hastanelere gidip doktorların verdiği ilaçları kullanarak elde edebileceğinizi düşünüyorsanız bu konuda büyük yanlışlar yapıyorsunuz diyebiliriz. Çünkü birçok şifalı bitkinin ilaçlara benzer iyileştirme özelliği bulunmakta.

Son zamanlar ülkemizde ve diğer ülkelerde ilaç kullanımı artmakta. Bu durum hem ekonomik yönden pahalı hemde sağlımıza zarar vermekte. Çünkü kullandığınız bir ilacın eğer kullanma klavuzunu okuyorsanız orada birçok yan etkisinin olduğunu göreceksiniz. Ayrıca düzenli olarak ilaç kullanmanız durumunda bünyeniz o ilaca bir süre sonra bağışıklık kazanacağından dolayı, bir süre sonra etki vermeyecek ve hastalığınızı tedavi etmeyecektir. Bu yüzden ilk fırsatta ilaçları kullanmak yerine daha doğal yollarla yani şifalı bitkileri kullanarak hastalığımızı geçirmeyi çalışmayız. İlaç kullanmak ise en son çare olmalıdır.

Bu yazımızda sizlere birkaç hastalığa iyi gelebilecek şifalı bitkilerin formüllerini vereceğiz. Bu yazımızda örnek olması için paylaştığımız bu formüllerden Şifa bitkiler kategorisinde yüzlerce olmakta eğer herhangi bir rahatsızlığınız varsa göz atabilir ve sağlıklı bir yaşam için bitkisel çözümlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Baş Ağrısından Şifalı Bitkilerle Kurtulmak

Her insanın haftada olmasa bile ayda bir kere mutlaka başı ağrır ve ilk başvurduğu yöntem ise ağrı kesiciler olur. Oysaki bu sorunu kolayca atlatmanın bitkisel bir çözümü vardır ve çok basittir. Baş ağrısından kurtulmak için, açık bir çayın içerisine 8 – 9 adet kuru karanfil atıp, şekersiz bir şekilde o çayı içtiğinizde baş ağrısından kısa bir sürede kurtulabilirsiniz. Eğer baş ağrısını sürekli yaşıyorsanız bu formülü 1 ay kadar uygulamanız durumunda büyük ölçüde bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Mide Bulantısına Evde Çözüm

Birçok insan dışarıda yemek yemeyi seviyor ve sık sık dışarıda ailemizle birlikte yemek yiyoruz. Ancak yediklerimizin nasıl yapıldığı hakkında çoğumuz habersiziz. Hal böyle olunca bazen mide bulantısı yaşıyoruz ve bu durumdan kurtulmak adına ilaç kullanıyoruz. Oysaki Zencefil, Nane ve Limon tarzı her evde bulunabilecek kolay bitkileri kullanarak bu sorunlardan kurtuluyoruz.

Örneğin; Zencefili yiyerek veya herhangi bir yiyeceğin içerisinde tüketerek mide bulantısından kurtulabilirsiniz yada limon ile balı karıştırıp bir çay kaşığı kadar tükettiğimizde midenizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı yaşam için illaki sürekli doktora gitmenize gerek yok evde de bunu sağlayabilirsiniz.

SaglikForm.com

SaglikForm.com Admin'i.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.