Sırttaki Sivilceler İçin Bitkisel Çözümler

Sırttaki Sivilceler İçin Bitkisel Çözümler
Cilt Sağlığı, Şifalı Bitkiler 16 Haziran 2017 420 defa okundu 0 yorum

Sırttaki sivilcelere bitkisel çözümler

Sırtta oluşan sivilcelere ulaşmak daha zor olduğundan dolayı tedavisi de o kadar kolay olmayan sivilce çeşitlerindendir. Bitkisel çözümler yaparak sırtınızda oluşan sivilcelerden az süre içerisinde kurtulmanız mümkün.

Sırtı Temizlemek

Ulaşılması zor bir bölge olan sırtınızdaki sivilceleri tedavi edebilmek oldukça zorlu bir zaman aralığıdır. Sırtınızda olan sivilcelerden kurtulabilmek için sırt temizliği oldukça çok önemlidir. Sırt kaşıma aleti kullanarak sırtınıza hasar vermeden temizlemek mümkün. Egzersiz ve spor gibi terleme oluşturan vakalar sonrasında sırtınızı temizlemeye her zaman dikkat edin. Terliyken ardından kesinlikle duş almalısınız.

Sivilceler Çay Ağacı Çözümü

Çay ağacının içerisinde yer alan benzoil bir sivilce kremi kadar etkisi vardır. Saf çay ağacı sayesinde sırtınızdaki sivilcelerden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Tamamıyla doğal bir içerik olduğundan dolayı cildinize asla bir zararı olmaz.

Sırttaki Sivilcelere Yulaf Ezmesi Çözümü

Sırtta olan sivilceleri yok etmek için yulaf maskesi yaparak ihtiyacınızı görürsünüz. Haftada 1 defa yapabileceğiniz yulaf maskesini yapmak için 2 çay bardağı kadar kaynamış suyun içerisine 1 çay bardağı kadar yulaf katın. Su soğuduktan sonra maskeyi sırtınıza güzelce yedirin ve yarım saat süre bekleyip duş alabilirsiniz.

Sırttaki Sivilcelere Etkili Bir Maske

1 çay bardağı kadar kabartma tozu

1 tane portakal

Portakalın dış kabuğunu iyice soyup rende ile inceltin ve bu kabukların içerisine kabartma tozu ekleyip iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi sivilcelerin olduğu alana sürün yarım saat kadar bekleyin. Zamanın sonunda sırtınızı güzelce yıkayıp temizleyin. Nazikçe kurulayın.

Sırtta Oluşan Sivilceler İçin Elma Sirkesi

1 çorba kaşığı elma sirkesi

1 bardak kadar su

İki malzemeyi de güzelce birbirine karıştırıp hazır bir hale getirmiş olduğunuz maskeyi masaj şeklinde sırtınıza uygulayın. 15 dakika süre beklemenin ardından sırtınızı ılık suyla güzelce yıkayıp temizleyip ve kurulayabilirsiniz. Sırtınızda olan sivilceler iyice kuruyana kadar günlük olarak tekrar yaparak uygulayabilirsiniz.

Verilen tarifleri hepsi aynı anda değil de herhangi bir tanesini seçip yaparsanız sizin için daha iyi olur. Ancak bu sırttaki sivilcelerin en baş sebeplerinden biri de strestir. Sağlıklı bir yaşam için stresten mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Sağlıkla kalın

Saglikform.com

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.