Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Sivilce İzleri Nasıl Geçer
Cilt Sağlığı, Şifalı Bitkiler 7 Haziran 2017 163 defa okundu 0 yorum

İnsanların en dikkat çeken yeri tabi ki yüzüdür. Ancak yüzümüzde olan ufak bile olsa leke veya sivilce canımızı ciddi anlamda can sıkabilmektedir. Bu yazımızda sizlere sivilce izlerini nasıl yok edeceğimiz hususunda bitkiler vereceğiz.

Sitemizde önceki yazılarımızda sivilcelerin neden meydana geldiği hakkında bilgiler vermiştik. Kısaca hatırlatmak gerekirse sivilceler, deri üzerindeki gözeneklerin birtakım sebepler nedeniyle kapanmasıyla oluşur.

Sivilce lekelerinin en büyük nedeni ise, sivilcelere olan temastır. Eğer yüzümüzde veya vücudumuzun herhangi bir yerinde sivilce meydana gelirse sivilceye müdahale etmeyin ve kendi kendine kurumasını veya patlamasını bekleyin. Bir diğer seçenek ise temizleyici losyonlar ile cildiniz temizleyin.

Ancak herşeye rağmen sivilce izi veya sivilce lekesi problemi yaşıyorsanız. Aşağıda size önereceğimiz yöntemlerle bu tarz iz ve lekelerden kurtulabilirsiniz.

Limon Suyu ile Sivilceleri Yok İzlerini Etme

Sivilce izleri zaman zaman kızarık olarak görülebilir. Böyle durumlarda ise önerilen, taze bir limonu sıkıp, limon suyuyla cildinizi 10 dakika boyunca masaj yapar gibi temizlemek. Cildinize bu işlemi yaptıktan sonra ılık bir suyla cildinizi güzelce yıkamanız gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gerek hususlar, limon suyunu sürmeden önce cildinizin temiz olmasına özen gösterin ve bu yöntemi uyguladıktan sonra güneşe bir müddet çıkmayın. Bu neden akşam üzeri veya yatmadan önce bu tedavi yöntemini uygulamanız daha yararlı olacaktır.

Bu Tedavisi ile Sivilce İzlerinden Kurtulma

Buzu sivilce izinin olduğu bölgeye koyarsanız, hem kızarıklığını yok eder hemde iyileşme sürecini hızlandırır. Ancak bu yöntem özellikle yeni oluşan sivilce izlerinde oldukça başarılı sonuçlar verecektir.

Soda Tedavisi ile Sivilce Lekelerini Yok Etme

Bu yöntem aslında doktorların vermiş olduğu cilt derisini döken kremlerin yapmış olduğu görevi yapmaktadır ve oldukça etkilidir. Uygulanışı ise şöyledir; 2 ölçek ( çay kaşığı ile ) su ile 1 ölçek yemek sodasını karıştırıp cildinize sürün. Yaklaşık 3-4 dakika cildiniz ılık bir suyla temizleyin.

Cilt Temizleme Ürünleri

Bu tarz ürünleri doktor onayı olmadan kullanmak pek doğru değildir. Eğer böyle bir ürün kullanmaya karar verdiyseniz bir uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Kozmetik Ürünler ile Sivilce İzlerini Kaybetme

Bu görevi gören bazı kozmetik ürünler mevcut. Ancak kullanacağınız ürünü seçerken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Eğer yanlış veya kalitesiz bir ürün kullanırsanız daha kötü durumlarla karşılaşmanız mümkündür. Bundan dolayı eğer böyle bir tedavi yöntemi seçiyorsanız mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Not: Yukarıdaki verilen yöntemleri en az 1 ay kadar süre ile uygulamanız gerekmektedir. Bu süre cilt yapınıza göre daha da uzayabilir.

SaglikForm.com

SaglikForm.com Admin'i.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.