Yağ Yakmak İçin Tavsiyeler

Yağ Yakmak İçin Tavsiyeler
Beslenme, Diyet 7 Haziran 2017 311 defa okundu 0 yorum

Yağ yakabilmek için Tavsiyeler

Sağlıklı yaşam için fazla olan kilolarınızdan kurtulmak için yağlarınızı eritmeli ve sağlıklı bir biçimde zayıflamalısınız. Spor yaparak eritebileceğiniz yağlardan daha iyi bir biçimde kurtulabilmek adına sizlere çok özel bir tavsiyemiz olacak. Metabolizmayı hızlandıran ve yağ eritimini yükseltici bilgilerle daha rahat bir biçimde kilolarınızı yokedeceksiniz.

C vitamini

Uzman kişilerin uyardıklarına göre bol C vitamini kullanan kişiler daha çok yağ eritmektedir. C vitamini yağ eritme özelliğinden yararlanılarak fit olmamız mümkün. C vitamini az olan bedende özellikle bel çevresindeki yağlar daha uzun sürede erimektedir. Bu alanda incelme yaratmak içim daha çok spor yapılması gerekmektedir. Doğal şekilde günde 1000 mg C vitamini takviyesi alabilirsiniz. Greyfurt, portakal, domates, çilek, karpuz, kivi ve yeşil biber Cvitamini deposu olarak oldukça zengindir.

Keten tohumu

Bedenin yağ stoklamasını yavaşlatmak için leptin seviyesinin azaltılması önerilir. Somon balığı, ceviz, keten tohumu ve fındık yiyerek yağ eritmeyi hızlı bir sürece sokabilirsiniz. Keten tohumunu salata, yoğurt ve çorbalarınıza ekleyebilirsiniz.

Kuru Yemiş

Yağ stoklamayı yavaşlatıcı durumlar kuruyemişlerde de yer almaktadır. Kuruyemiş yemek bedenimizdeki kasların vitamin ve minerallerle beslenmesini sağlamaktadır. 1 avuş fındık, badem veya ceviz yiyerek bu etkileri yaratabilirsiniz.

Yeşil Çay

Sabah kalkınca yeşil çay tüketmek enerji ve dinçlik yaratır. Metabolizmayı hızlı sürece sokarak yağ eritmeyi rahatlatan yeşil çar, günde 2 kez 1 dilim limonla beraber içilir.

Çam Fıstığı

Kilo almayı yavaşlatmak için tok hissettiren çam fıstığınn etkilerinden faydalanılabilinir. Açlığınızı azaltmada ve yağ eritmede etken olan Çam fıstığı, kahvaltı esnasında 1 çorba kaşığı yenebilir. Çam fıstığını aynı anda müslinin içine de mix yapabilirsiniz.

Kırmızı Biber

Metabolizmayı hızlı sürece sokarak yağ eritimini kolay hale getiren diğer farklı madde kapsaisindir. Kapsaisin, kırmızı biberde yer almaktadır ve yoğurda limonla beraber iyice karıştırıp yenildiğinde kilo eritmenize destek olur.

Kuru fasulye, nohut, barbunya ve mercimek gibi lif olarak zengin gıdalar yağ eritmeyi kolay hale getirir. Salatanıza avokado katabilir, az yağ bulunan süt ürünü kullanabilirsiniz. Süt ürünlerini ılık olarak içmek sindirimi hareketli hale getirerel yağ eritmeyi kolay hale getirir. Günde 1 bardak süt tüketerek bedenimizin kalsiyum eksikliği sebebiyle fazla yağ stoklamasını durdurabiliriz. Sağlıklı kalın

Saglikform.com

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.