Yaz Aylarında Kilo Vermek

Yaz Aylarında Kilo Vermek
Beslenme, Diyet 15 Haziran 2017 378 defa okundu 0 yorum

Kilo vermenin kış aylarında yapılacağı algısı her insanda vardır. Ancak aslında dikkat edildiğin de yaz aylarında kilo verilmesi kış ayına nazaran daha kolaydır diyebiliriz.

Tabi burada önemli olan neden kilo verdiğimiz yani hedefe yönelik bir kilo verme çabamız varsa tabi durum değişebilir. Burada kastettiği durum ise şudur. Sizler yaz aylarında bikini giyebilmek yada insanlar tarafından hoş gözükmek istiyorsanız tabi ki yaz kış aylarında diyet yapmanız yaza hazırlık için iyi olacaktır. Ancak kilolu bir insansınız ve kilo vermek istiyorsanız kış ayların beklemenin hiç bir önemi yok aksine yukarıda belirttiğimiz gibi yaz aylarında diyet yapmak eğer iradeli bir insansanız daha kolaydır.

Kış aylarının kilo vermek için tercih edilmesinin en büyük nedeni, yaza hazırlıktır. Bu durumun başka herhangi bir artısı yoktur. Kısaca kilo vermenin zamanı yoktur.

Yaz Aylarında Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Bizlere bu soru genelde kış ayları için gelir. Ancak bu yazımızdan sonra her zaman diyet yapacağınızın farkına varacaksız. Yaz aylarında insanlar kış aylarına göre daha az yemek yer, bu çok büyük bir avantajdır aslında ancak bunu değerlendirmemiz gerekmekte. Hatta bazı insan gün boyunca bir öğün yemek yediklerini söylerler. İsterseniz yaz aylarında diyet yaparken dikkat edilmesi gereken hususları madde madde yazalım. Aşağıda yazdıklarımıza dikkat ettiğinizde kısa süre sonra kilo verdiğiniz anlayacaksınız.

  • Gazlı içecekleri kesin. Yazın sıcaklarda en çok tüketilen tükettiğimiz sıvılar gazlı içeceklerdir. Bu tür içecekler içerisinde bolca şeker barındırdığından dolayı yemek yemeseniz bile kilo vermeniz gazlı içecekler hayatınızda olduğu sürece çok zordur.
  • Düzenli beslenin. Yani sıcak havada yemek yenmiyor mantığıyla yada daha fazla kilo vericem diye öğünlerinizi ihmal etmeyin. Çünkü bizlerin günlük belirli başları protein, yağ, karbonhidrat vb. ihtiyacımız var. Ayrıca düzgün beslenmek metabolizmanızı hızlandıracaktır. Buda kolay kilo vermenize yardımcı olacak.
  • Spor yapın. Yazın sıcağında tatil yaparken mutlaka spor yapın. Bu durum emin ol size çok büyük yardımcı olacaktır. Spor sadece kışın yapılmaz yazında yapılır mantığıyla hareket edin. Burada spor yapından kastımız sadece spor salonuna gitmek değildir. Yüzmek, düzenli olarak hızlı tempoda yürümek gibi birçok aktiviteyi spor yerine görebilirsiniz. Ayrıca spor yapmanın diyet dışında bir çok yararı vardır.
  • Kendinize uyku düzeni oluşturun. Yaz aylarında hepimiz geç yatıyoruz. Eğer işe gidiyorsak çok erken kalktığımızdan uykumuzu alamıyoruz ya da çalışmıyorsak akşama kadar yatıp vücudumuzu hamlaştırıyoruz. Bundan dolay uyku düzenini korumamak diyet için çok önemlidir.Yukarıda yazdığımız 4 ana hususa dikkat ederseniz, kısa sürede kilo vereceğiniz göreceksiniz. İhtiyacınız olan tek şey iradeniz. Başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok …

    SaglikForm.com

 

SaglikForm.com Admin'i.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.