Yaz Gribinin Belirtileri ve Tedavisi Nedir

Yaz Gribinin Belirtileri ve Tedavisi Nedir
Genel Sağlık, Gribal Enfeksiyonlar 4 Haziran 2017 300 defa okundu 0 yorum

 Yaz Gribi Ne Demektir?

Yaz dönemlerinde oldukça fazla rastlanan aniden hava değişimleri nedeniyle sebep olan yaz gribi, bilinenin tersine o kadar kolay iyileşmeyen bir hastalıktır. Kış mevsimleri döneminde yaşanan gribal enfeksiyon hastalıklarından daha değişik bir kuluçka dönemi ve bakım zamanı olan yaz gribinin insana etkisi, doğrı tedavi biçiminin hemen yapılması ve hastalıktan önce alınan bir kaç basit önlemle daha aza indirme şansımız vardır.
Peki bu yaz gribinin bilinen belirtileri ve başlangıç dönemi nedir? Yaz gribine yakanıldıysa eğer uygulanan en etkili yöntem neler olabilir? Yaz gribi kaç gün sürebilir? Makalemizde sizlere yaz gribini nasıl tedavi edeceğimizi ve merak ettiğiniz konulara değineceğiz.

Yaz Gribinin Belirtileri Nelerdir?

Kış mevsimlerinde yaşanan gribal enfeksiyon hastalıklarıyla hemen hemen aynı başlangıç evresine benzeyen yaz gribi, özellikle  klimalı bölgelerde veya iklimlendirme cihazlarının çalıştığı kapalı mekanlar içinde yer alan kişiler üstünde daha fazla yaşanmaktadır. Normal grip belirtileriyle başlayan az ateş ve halsizlikle kendisini belirten bu rahatsızlık ilerleyen zamanlarda ise;  göz ve burunda engellenemeyen akıntı, midede bulanma, yutkunamama veya şiddetli boğaz ağrısı, birden gelen titreme, kas ve eklemlerde ağrı gibi nedenlerle vücuda girme süresini bitirmektedir. Vücut dengesinin oldukça iyi bir dengede olması lazım olan yaz gribi, belirtilerin başladığı süreden itibaren sallanmaması gereken bir hastalık olduğu için vücudumuzun direncini üst seviyede bulundurmak ve dinlenmek rahatsızlığın ilk zamanı içinde büyük bir önem taşır.

Yaz Gribi Nasıl Geçebilir?

Yaz gribine neden olan gribal virüsler, kış mevsimlerinde yaşanan gribal hastalıklardan daha değişik bir evrim geçirmiş çeşiti etkisini yaratmaktadır. Bu nedenle kişiler arası dağılma durumu olmayan yaz gribinde, kış mevsimi içinde kullanılan antibiyotik ve ağrı kesiciler yutulmamalıdır. Belirtilerin başladığı sürede hastanelerde KBB doktoruna tedavi olmak, hastalığın daha fazla ilerlememesi için dikkat edilmesi gereken noktadır. Yapılan medikal tedavi reçetelerine dahil olarak; boğaz ağrısını en aza indirmek için eczaneden pastil ve çok sıcak olmayan bir bitki çayı, ek olarak vücut ısısının hemen düştüğünün farkedildiği anda çok yüksek ısı farklılıklarının tersine az miktarda ısınma etkisi yaratacak tekniklere başvurulması, sağlıklı yaşam için hastalığın daha hızlı iyileşmesi bakımından uymamız gereken noktaları belirtmektedir. Unutmamamız gereken en önemli noktalardan biriyse, vücut direncinin daha güzel seviyelerde devamlılığını sürdürmesi için iyi uyku ve beslenmemize dikkat edilmesi gerekir.Sağlıkla kalın.
Saglikform.com

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.