Yoğurt Sivilcelere Etkili Midir?

Yoğurt Sivilcelere Etkili Midir?
Estetik & Güzellik, Şifalı Bitkiler 30 Mayıs 2017 226 defa okundu 0 yorum

Herkesin bildiği üzere yoğurt pek çok şeye faydası vardır. Sağlık yaşam için her gün en az 1 kase yoğurt yenmesi tavsiye edilmektedir. Özellikle kendimizin yaptığı yoğurt oldukça sağlıklıdır.Peki şimdi gelelim konumuza..

Yoğurt sivilceleri geçirir mi?

Sivilce tedavisi için uygulanan doğal ürünlerden biri olan yoğurt, doğal bir antibiyotik vaziyeti ve etkisi göstererek sivilcelere oldukça iyi etki sağlamaktadır. İltihaplı sivilcelerin yokedilmesine yardımcı olan yoğurt ile yapacağınız doğal maskeler ile sivilceli cildimizi bu görünümden kurtarabiliriz.

Cilt bakımını yoğurt ile yaparak yalnızca sivilcelerden değil aynı anda siyah nokta oluşmalarını da bloke etmiş olursunuz. Sizlere alt satırda vermiş olduğumuz tarifleri uygulayarak sivilce için yoğurt maskesi yapabilirsiniz.

Yoğurt ile Yapılan Sivilce Maskesinin Tarifi

Yoğurtlu Sivilce Maskı

1 tane salatalık

2 çorba kaşığı yağsız doğal yoğurt

Salatalıkların dış kabuklarını güzelce soyduktan sonra blendera katın ve üstüne de yoğurt ekleyip iyice karıştırın.  Önceden temizlenmiş cildinize maskeyi güzelce uygulayıp 10 dakika süre kadar bekleyin ve sonra da cildinizi suyla güzelce temizleyip kurutun. Yaptıktan sonra uyguladığınız bölgelerde buz gezdirin.4 gün arayla tekrar yapabilirsiniz.

Kuru Ciltlere Uygulanabilecek Doğal Yoğurttan Sivilce Maskı

 

1 tane muz

3 çay kaşığı kadar doğal yoğurt

Muzu çatalla iyice ezip doğal yoğurtla iyice karıştırın. Öncesinde iyice temizlemiş olduğunuz cildinize karışımı iyice yedirip 15 dakika bekletip ve süre sonunda cildinizi güzelce temizleyip kurulayın. Hafta 2 ila 3 kez tekrarladığınız zaman cildinizde oluşan kırışıklıklar engellenecektir.

Yağlı Ciltlere Uygulanabilecek Doğal Yoğurttan Sivilce Maskı

3 çay kasığı doğal yoğurt

Yarım limonun suyu

2 malzemeyi de iyice karıştırıp cildinize iyice sürün ve 10 dakika süre bekledikten sonra bol su ile yıkayıp kurulayın. Yaptıktan sonra cildinize buzu güzelce sürün.3 günde 1 uyguladığımızda sivilcelerde yokolma gözlemleyeceksiniz.

Hassas Narin Ciltler için Uygulanabilecek Doğal Yoğurtlu Sivilce Maskı

4 çay kaşığı doğal yoğurt

1 kaşığı kadar bal

Bal ve yoğurdu tahta kaşık yardımıyla güzelce karıştırın ve cildinize nazikçe yedirip 5 dakika kadar bekletin. Ardından soğuk su ile cildinizi nazikçe yıkayıp temizleyip kurulayın. Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz bu maske, 5 dakika süreden daha uzun zaman bekletildiğinde ciltte kızarıklık yaratabilir. Bu karışım nemlendirici ve antibakteriyel etkiler göstermektedir.Sağlıkla kalın.

Saglikform.com

 

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.